Реалізовані нами проєкти

Попередження! Враховуючи триваюче повномасштабне вторгнення російської федерації та тотальне порушення громадянських прав українців російськими агресорами, частина проєктів та матеріалів, які містили персональні дані експертів та учасників проєктів була прихована. Детальну інформацію та приклади ви можете отримати зв’язавшись безпосередньо з нами. Дякуємо за розуміння,

Вітрина даних міста Івано-Франківськ

У рамках співпраці Проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), Асоціації міст України та Івано-Франківської міської ради відбулася презентація та передача місту нового електронного порталу «Вітрина даних». Івано-Франківськ став першим містом України – учасником пілотного проекту, для якого розроблено даний портал.

Вітрина даних містить  статистичну та аналітичну інформацію, візуально прийнятну для пересічного користувача. Тут можна знайти інфографіку про населення міста, економічний розвиток, бюджет (зокрема доходи та витрати у розрахунку на одного мешканця), житлово-комунальне господарство, освіту і культуру, соціальний захист, охорону здоров’я тощо. Всього про 15 сфер управління міста.

Розміщена на порталі інформація буде корисною для управлінців, науковців, міжнародних та громадських організацій, представників бізнесу тощо. Цікавою вона буде і для мешканців та гостей міста, які хочуть знати більше про Івано-Франківськ.

«(НЕ)ВІДКРИТІ ДАНІ ГРОМАД»
Серія вебінарів для працівників органів місцевого самоврядування (загалом більше 900 учасників від 700+ територіальних громад).
Захід організовано з метою сприяння розвитку цифрових навичок громад та унормування питань обігу відкритих та персональних даних.
Учасниками семінару стали представники 700+ громад з усіх регіонів України.
У першій частині заходу розглянуто питання функціонування Автоматизованої системи муніципальної статистики (АСМС).
Друга частина заходу була присвячена ознайомленню з переліком документів/розпорядчих актів та процедур, відповідно до яких, територіальні громади накопичують, обробляють та зберігають персональні дані своїх мешканців.
Діяльність з унормування обігу персональних даних реалізується в рамках проєкту «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування щодо захисту персональних даних», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки Європейського Союзу та Міжнародний фонд “Відродження” в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».
Проєкт “Civic tech – інструмент якісної взаємодії”.
Проєкт Civic Tech – інструмент якісної взаємодії реалізується Асоціація міст України та ГО “Стратегії розвитку громад”у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Національну платформу е-демократії E-DEM створено в межах швейцарсько-української Програма EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа.
Дивіться запис прес-конференції на каналі YouTube за посиланням

Правова допомога для мешканців територіальних громад

В рамках реалізації Меморандуму про співпрацю між Асоціація міст України та Координаційний центр з надання правової допомоги проведено серію 10+ онлайн-семінарів для працівників виконавчих органів територіальних громад України з питань забезпечення прав мешканців на безоплатну правову допомогу.

Надання правової допомоги учасникам бойових дій та внутрішньо переміщеним особам

На запрошення Координаційний центр з надання правової допомоги, в рамках престуру «Надання правової допомоги учасникам бойових дій та внутрішньо переміщеним особам», проведено ряд тренінгів “Особливості висвітлення надання правової допомоги учасникам бойових дій та внутрішньо переміщеним особам”.

Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив

Під час проведення дводенних практикумів (30+) для представників органів місцевого самоврядування (150+), організованих Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках реалізації проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», представлено авторський блок “Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив”, який базується на напрацюваннях наших експертів.